Vyhliadková plavba drevenou motorovou pramicou

     Ako vodca malého plavidla i ako rybár už takmer 20 rokov navštevujem Malý Dunaj, Dunaj, Váh a rieku Pád. Obdivovať prírodu zo stredu rieky je neopísateľný zážitok. Je to úplne iné, ako pozerať na fotografie alebo obdivovať prírodu z brehu. Takýto zážitok by som Vám chcel dopriať plavbou po Malom Dunaji.

     Plavba drevenou pramicou Vám poskytne bezprostredný kontakt s prírodou a krásny panoramatický výhľad. Tento typ člna používali stáročia už i naši predkovia. Osvedčil sa im hlavne pri love rýb sieťami, nakoľko bol čln priestranný a nesmierne stabilný. Z neho môžete pozorovať úžasné rastliny a živočíchy ako aj sladkovodné ryby v samotnej rieke. Počas plavby je možné zakotviť pri husto zarastenej časti toku rieky a ukázať Vám najjednoduchší spôsob lovu sladkovodných rýb – lov na bič.

     Tok Malého Dunaja je veľmi pomalý. S radosťou ho splavujú aj na kajakoch, či gumených člnoch. Pri oboch je však potrebné pádlovať.

-        Nie každý vie, či vydrží pádlovať hodiny bez ujmy ( napr. otlaky,.. )

-        Nie každý sa odváži sadnúť si do kajaku ( napr. neplavci, matky s deťmi,.. )

-        Nie každý sa zmestí do kajaku ( napr. vozičkár,...)

Plavba drevenou pramicou – malým motorovým člnom je vhodná aj pre túto klientelu. Drevená pramica nie je rýchločln.

     Plavba sa uskutočňuje od úsvitu po západ slnka, t. j. iba za denného svetla, 6,2m dlhou drevenou pramicou o max. šírke 1,75m. Je to malý motorový čln pre 6 osôb ( 5 klientov + vodca plavidla ). Splavovať sa dá od jari až do jesene.

Čln je oficiálne registrovaný a schválený na plavbu. Je vybavený povinnou výbavou pre malé plavidlá. Vodcom malého plavidla je František Katona, 903 01 Hrubý Šúr 251.

 

Možné miesta nalodenia ( nástup na čln ) / vylodenia

  1. Tomášov - reštaurácia Zlatá rybka
  2. Tomášov - strelnica
  3. Vlky - pri železnom moste
  4. Hrubý Šúr - čerpačka
  5. alebo podľa dohody    

Ďalšie možné miesta vylodenia

  1. Jelka - reštaurácia Ister
  2. Jelka - Mlyn

Trasu splavovania si môžete určiť.

 

Cena splavu:

Pri stálom chode motora 50€ / hodina. (začiatok a koniec plavby môže byť na tom istom mieste, alebo môžete vystúpiť na vami udanom mieste)

V prípade dlhšej plavby, alebo plavby so zastávkami (napr.: lov rýb, zastávka v reštaurácii,...) je cena podľa dohody.

 

V prípade nepriaznivého počasia sa plavba nekoná ! Vodca malého plavidla a zákazník – objednávateľ plavby sa povinne pred plavbou vzájomne telefonicky informujú o prípadných zmenách.

 

 

Plavby je možné objednávať u vodcu malého plavidla :

František Katona – mobil: 0905 135016